KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13037064
nr 1303 7064
Peter Czerniak
(f. 1947), Sverige
"Det sista trädet", Slussen, Stockholm. Signerad, akvarell. 57x47 cm
Peter Czerniak, polsk-svensk bildkonstnär född i Poznan, Polen men sedan många år bosatt i Stockholm.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 januari 2020
kl 18:06:30
22/1 15:10:04
Peter Czerniak
Läs mer om Peter Czerniak